Biały, żółty, różowy, czerwony…. paleta barw może jest szeroka. Ale jak to jest, że jedne kolory pasują do siebie, a inne sprawiają, że odwracamy aż wzrok. Oprócz tego, że mamy coś takiego jak indywidualne preferencje to w grę wchodzi również teoria, której zastosowanie można zaobserwować w naturze. Jak wszystko w świecie, prawa dotyczącą nawet kolorów.
Jak sprawić, aby nasze prace przykuwały uwagę i zwracały na to co ważne w naszych pracach. Jak dobrać kolory, aby miały trzymały się razem niczym Yin i Yang i nie odstraszały… to o tym to wszystko tutaj. 😊
Kolory kształtują to jak widzimy świat. Mogą one wywoływać emocje, określone reakcje lub też przekazywać jakąś informacje. Gdy projektant wybiera konkretny kolor do swojej pracy, z reguły powinien zastanowić się, czy dana kombinacja kolorów pasuje do nastroju, który chce nadać swojej kompozycji. Dzięki zrozumieniu, w jaki sposób kolory ze sobą współgrają możemy wzmocnić twórczy przekaz naszych prac.
Koło kolorów reprezentuje wszystkie kolory widzialne. Jest to bardzo popularne narzędzie umożliwiające wyświetlanie i analizowanie kombinacji kolorów. Taka ciekawostaka Sir Isaac Newton utworzył pierwsze koło kolorów w 1666 r., układając kolory w kolejności, w jakiej występują one w widmie światła (czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy).