Welcome Advertising is the way great brands get to be great brands.
We Are Awesome Folow Us

Blog

Biały, żółty, różowy, czerwony…. paleta barw może jest szeroka. Ale jak to jest, że jedne kolory pasują do siebie, a inne sprawiają, że odwracamy aż wzrok. Oprócz tego, że mamy coś takiego jak indywidualne preferencje to w grę wchodzi również teoria, której zastosowanie można zaobserwować w naturze. Jak wszystko w świecie, prawa dotyczącą nawet kolorów.

Jak sprawić, aby nasze prace przykuwały uwagę i zwracały na to co ważne w naszych pracach. Jak dobrać kolory, aby miały trzymały się razem niczym Yin i Yang i nie odstraszały… to o tym to wszystko tutaj. 😊

Kolory kształtują to jak widzimy świat. Mogą one wywoływać emocje, określone reakcje lub też przekazywać jakąś informacje. Gdy projektant wybiera konkretny kolor do swojej pracy, z reguły powinien zastanowić się, czy dana kombinacja kolorów pasuje do nastroju, który chce nadać swojej kompozycji. Dzięki zrozumieniu, w jaki sposób kolory ze sobą współgrają możemy wzmocnić twórczy przekaz naszych prac.

Koło kolorów reprezentuje wszystkie kolory widzialne. Jest to bardzo popularne narzędzie umożliwiające wyświetlanie i analizowanie kombinacji kolorów. Taka ciekawostaka Sir Isaac Newton utworzył pierwsze koło kolorów w 1666 r., układając kolory w kolejności, w jakiej występują one w widmie światła (czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy).

Brak komentarzy

Skomentuj

X